SEASON 1994/95
Preliminary Round
Abercynon Athletic
1-2
Chepstow Town
Albion Rovers
3-2
Fields Park/Pontllanffraith
Bala Town
2-3
Llay Welfare
British Steel
0-2
BP Llandarcy
Cardiff Corinthians
3-1
Cardiff Institute
Felinheli
0-0
Llanwrst United
replay 4-3
Goytre United
6-1
Seven Sisters
Newport YMCA
4-4
Pontlottyn Blast Furnace
replay 0-7
Panteg
2-1
Trelewis Welfare
Porthcawl Town
6-0
Newcastle Emlyn
Presteigne St Andrews
7-2
Penparcau
Rhyl Delta
2-1
British Aerospace
Skewen Athletic
1-2
Pontardawe Athletic
Tondu Robins
4-0
South Wales Constabulary
First Round
Abergavenny Thursdays
1-1
Panteg
replay 2-1
AFC Porth
3-0
Pontardawe Athletic
Albion Rovers
0-3
Tondu Robins
BP Llandarcy
2-0
Morriston Town
Brecon Corinthians
1-1
Goytre
replay 1-2
Briton Ferry Athletic
0-0
Carmarthen Town
replay 1-2
Brymbo
2-2
Llanfairfechan Town
replay 2-2 2nd replay 2-0
Buckley Town
3-5
Penycae
Cardiff Corinthians
2-1
Caerau
Cardiff Civil Service
3-1
Caldicot Town
Carno
7-1
Llanidloes Town
Chepstow Town
3-0
Bridgend Town
Ferndale Athletic
0-1
Ammanford Town
Lex XI
1-2
Cemaes Bay
Llandrindod Wells
0-3
Welshpool Town
Llandudno
7-0
Llay Welfare
Locomotive Llanberis
0-0
Gresford Athletic
Mostyn FC
2-2
Llanfairpwll
replay 1-6
Nantlle Vale
2-6
Llangefni Town
Nefyn United
3-0
Knighton Town
New Broughton
0-2
Cefn Druids
Oswestry Town
1-0
New Brighton Villa
Pembroke Borough
0-5
Haverfordwest County
Pontlottyn Blast Furnace
2-0
Caerleon FC
Pontypridd Town
3-1
Porthcawl Town
Port Talbot Athletic
0-1
Aberaman Athletic
Presteigne St Andrews
2-1
Penrhyncoch
Rhos Aelwyd
2-2
Chirk AAA
replay 3-1
Rhyl Delta
1-2
Rhayader Town
Risca United
2-2
Llanwern
replay 4-1
Ruthin Town
0-3
Llandyrnog United
Treowen Stars
1-2
Taffs Well
Y Felinheli
0-5
Prestatyn Town
Second Round
Ebbw Vale
3-0
Aberaman Athletic
Cardiff Corinthians
2-0
Llanelli
Carmarthen Town
0-3
Cwmbran Town
Cefn Druids
1-0
Llansantffraid
Connahs Quay Nomads
3-2
Mold Alexandra
Flint Town United
2-2
Brymbo
replay 1-3
Gresford Athletic
1-2
Aberystwyth Town
Llandyrnog United
0-3
Rhos Aelwyd
Llangefni Town
3-0
Welshpool Town
Maesteg Park Athletic
2-1
BP Llandarcy
Merthyr Tydfil
5-0
Goytre United
Nefyn United
1-2
Llandudno
Newtown
6-0
Penycae
Oswestry Town
1-1
Caersws
replay 1-3
Pontlottyn Blast Furnace
1-1
Afan Lido
replay 0-5
Pontypridd Town
3-2
AFC Porth
Porthmadog
3-0
Conwy United
Prestatyn Town
0-4
Cemaes Bay
Presteigne St Andrews
3-3
Carno
replay 1-6
Rhayader Town
0-2
Holywell Town
Rhyl
3-0
Llanfairpwll
Risca United
3-0
Ammanford Town
Taffs Well
2-0
Chepstow Town
Tondu Robins
0-2
Abergavenny Thursdays
Third Round
Taffs Well
0-7
Swansea City
Bangor City
2-0
Carno
Brymbo
1-3
Aberystwyth Town
Caersws
4-0
Rhos Aelwyd
Cardiff Corinthians
0-1
Afan Lido
Carmarthen Town
2-3
Barry Town
Cefn Druids
0-2
Connahs Quay Nomads
Holywell Town
1-3
Porthmadog
Llandudno
3-1
Llangefni Town
Maesteg Park Athletic
1-0
Inter Cardiff
Merthyr Tydfil
5-0
Cwmbran Town
Rhyl
3-0
Cemaes Bay
Risca United
2-0
Pontypridd Town
Ton Pentre
2-1
Abergavenny Thursdays
Ebbw Vale
1-1
Cardiff City
replay 1-7
Newtown
1-1
Wrexham
replay 0-2
Fourth Round
Afan Lido
0-3
Ton Pentre
Bangor City
12-1
Maesteg Park Athletic
Barry Town
1-1
Llandudno
replay 1-3
Cardiff City
4-0
Risca United
Merthyr Tydfil
1-0
Aberystwyth Town
Porthmadog
0-0
Caersws
replay 2-1
Swansea City
5-1
Rhyl
Wrexham
4-0
Connahs Quay Nomads
Fifth Round
Bangor City
2-2
Wrexham
replay 0-1
Merthyr Tydfil
2-0
Ton Pentre
Swansea City
8-0
Porthmadog
Llandudno
0-1
Cardiff C
Semi-finals
Wrexham
3-1
Merthyr Tydfil
Merthyr Tydfil
0-1
Wrexham
Wrexham won 4-1 on aggregate
Swansea City
0-1
Cardiff City
Cardiff City
0-0
Swansea City
Cardiff City won 1-0 on aggregate
Final
Wrexham
at National Stadium Cardiff